تلفن :07132320444

نرم افزار سفارشی

ما ایده‌های شما را به حقایقی قابل لمس در دنیای واقعی تبدیل می‌کنیم

برای تسهیل امور مربوط به کسب و کار خود داشتن نرم افزار اختصاصی که متناسب با نیازها و ساز و کار کسب و کارتان باشد ضروری است. با استفاده از نرم افزارهای سفارشی می‌توانید به راحتی آنچه بدان نیازمندید را در قالب نرم افزارهای متنوع داشته باشید....

منظور از نرم افزار سفارش چیست؟

ساخت نرم افزار سفارشی به معنای طراحی و تولید نرم افزار برای یک شرکت، سازمان و یا کاربر خاص، مطابق با نیازها و انتظارات اوست. این نرم افزارها دقیقا بر حسب نیازمندی‌ها طراحی و ساخته می‌شوند و با نرم افزارهای قدیمی و آماده‌ای که در بازار وجود دارد متفاوت و کارامدتر هستند.

هر سازمان یا کسب و کار برای انجام امور روزانه خود و ارائه خدمات به مشتریان با کیفیت مطلوب و زمان مناسب نیازمند استفاده از نرم افزار است. با توجه به حجم زیادی از نرم افزارهای کاربردی در زمینه های مختلف اداری، مالی، مدیریتی، سامانه های تحت وب ، دستمزد، اتوماسیون اداری، اتوماسیون صنعتی و ... که توسط شرکتهای مختلف طراحی شده و قابل خریداری است ، همواره نیاز به تولید نرم افزار برحسب نیازهای فعلی مجموعه شما و سفارشی کردن قابلیتهای استاندارد نرم افزارهای موجود از موارد اجتناب ناپذیر در صنعت نرم افزار بوده است هریک از نرم افزارهای موجود با توجه به زمینه تخصصی نرم افزار دارای مزایا و معایبی هستند و همیشه با نرم افزار های موجود در بازار، بصورت کامل تمام نیاز های سازمان برطرف نمی شود. هر کسب و کار به فراخور کسب و کار و اهداف سازمانی اش ممکن است به نرم افزار سفارشی نیاز داشته باشد.

در چه مواقعی تولید نرم افزار سفارشی پیشنهاد میگردد؟

 • Text Hover

کسب و کارهایی وجود دارند که نیاز آنها منحصر بفرد و خاص می باشد و برای رفع آن نیاز، باید براساس نیازهای اختصاصی آن شرکت یا سازمان، نرم افزار اختصاصی طراحی شود.هریک از نرم افزارهای موجود با توجه به زمینه تخصصی نرم افزار دارای مزایا و معایبی هستند و همیشه با نرم افزار های موجود در بازار، بصورت کامل تمام نیاز های سازمان برطرف نمی شود. هر کسب و کار به فراخور کسب و کار و اهداف سازمانی اش ممکن است به نرم افزار سفارشی نیاز داشته باشد.

 • Text Hover

اگر نرم افزارهای موجود در بازار کمتر از60 درصد با نیازهای شما مطابقت دارند، در آن صورت تولید نرم افزار سفارشی اجتناب ناپذیر می باشد.هریک از نرم افزارهای موجود با توجه به زمینه تخصصی نرم افزار دارای مزایا و معایبی هستند و همیشه با نرم افزار های موجود در بازار، بصورت کامل تمام نیاز های سازمان برطرف نمی شود. هر کسب و کار به فراخور کسب و کار و اهداف سازمانی اش ممکن است به نرم افزار سفارشی نیاز داشته باشد.

 • Text Hover

تولید نرم افزار سفارشی بسیار پیچیده، و هزینه بر است. برای تولید نرم افزار سفارشی باید برآوردهای لازم برای کارفرما انجام شود و کارفرما با توجه به این برآورد نسبت به تصمیم گیری در مورد تولید نرم افزار اقدام نماید.هریک از نرم افزارهای موجود با توجه به زمینه تخصصی نرم افزار دارای مزایا و معایبی هستند و همیشه با نرم افزار های موجود در بازار، بصورت کامل تمام نیاز های سازمان برطرف نمی شود. هر کسب و کار به فراخور کسب و کار و اهداف سازمانی اش ممکن است به نرم افزار سفارشی نیاز داشته باشد.

 • Text Hover

گاهی نیز یک سازمان دارای اهداف بلند مدت و یا فرایندهای محرمانه ایست که باعث میشود بر بستر اختصاصی خود نسبت به ثبت اطلاعات و یا انجام عملیات اقدام نماید و با اینکار مزیت رقابتی خاصی برای خود ایجاد نماید.

مراحل تولید نرم افزار سفارشی

دستیابی به نرم افزارهای کارا و با کیفیت مناسب و پاسخگوی همه نیازهای موجود، برخلاف ظاهر ساده آن، کاری پیچیده است. تولید نرم افزار فرآیندی است که در صورت عدم رعایت استانداردهای مهندسی نرم افزار ، نه تنها از مسیر اصلی خود که دستیابی به یک نرم افزار کارآمد جهت مدیریت امور در نظر گرفته شده می باشد، دور می شویم ، بلکه مشکلات مجموعه ، نسبت به حالت سنتی، گاهی تا چندین برابر افزایش می یابد. از طرفی نگهداری نرم افزار که همواره یکی از مهمترین خدماتی است که باید به مشتری ارائه شود، به سختی انجام شده و در پاره ای از مواقع غیر ممکن می شود.تحلیل و طراحی دقیق و مبتنی بر بررسی نیازهای مشتری اولین گام و مهمترین گام در فرآند تولید و توسعه نرم افزار می باشد. این تحلیل و طراحی باید بگونه ای انجام شود که نیازهایی که مشتری به علل مختلف از قبیل عدم آشنایی با سیستم های نرم افزاری با آنها برخورد نداشته است و تولید کننده نرم افزار به علت عدم آشنایی با فرآیند کاری مشتری شناختی نسبت به آن نداشته است، به راحتی ، در طی زمانی کوتاه و با هزینه کم قابل تعبیه در سیستم باشد.انتخاب بستر مناسب جهت تولید نرم افزار یکی دیگر از گامهای اساسی در تولید نرم افزار می باشد. انتخاب زبانهای برنامه نویسی مناسب و به روز، تکنیکهای پیشرفته ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات ، نوع پایگاه داده ای مورد استفاده در تولید و ... همگی از عوامل تاثیر گذار در محصول تولید شده می باشند.نکته حائز اهمیت در این زمینه این است که تولید نرم افزار مناسب و هماهنگ با نیازهای کاربر، نیازمند حضور کارفرما در تمامی مراحل تحلیل، طراحی و بهره برداری از سیستم است.

هزینه ساخت نرم افزار سفارشی چگونه محاسبه می گردد؟

هزینه ساخت نرم افزار سفارشی متناسب با نیروی انسانی و تخصص های مورد نیاز، تکنولوژی های استفاده شده ، ابزارهای بکاررفته، تعداد کاربران، و ... می باشد. با ثبت درخواست طراحی و تولید نرم افزار سفارشی ، برآورد زمان مورد نیاز انجام پروژه ، میزان نیروی انسانی مورد نیاز و سایر هزینه ها برآورد شده و پس از تایید سفارش دهنده .قرارداد تولید نرم افزار بین طرفین منعقد می گردد. قرارداد شامل موضوع و توضیحات پروژه ، زمان انجام و تحویل پروژه ،نحوه پرداخت هزینه ها ،مسئولیت ها و سایر موارد می باشد.

مراحل تولید نرم افزار سفارشی

1

شناخت و تحلیل نیازمندی ها

2

ارائه پیشنهاد اولیه

3

طراحی محصول

4

ساخت محصول

5

تست و تحویل سیستم

6

پشتیبانی و توسعه

تکنولوژی های مورد استفاده

در حوزه نرم افزار های موبایل

 • تکنولوژی Android ، IOS ، Windows Mobile و Xamarin (Mono for IOS & Android)

 • • زبان های برنامه نویسی Java ، Objective-C ، C#

 • معماری سرویس گرا SOA و استفاده از وب سرویس و WCF

 • بانک اطلاعاتی SQLite

در حوزه نرم افزار های تحت وب

 • تکنولوژی Microsoft ASP .NET ، ASP .NET MVC ، PHP

 • زبان های برنامه نویسی C# .NET ، ، Java، PHP و Python

 • استفاده از jQuery ، Javascript و AJAX

 • معماری سرویس گرا و چند لایه (SOA , MultiLayer techniques)

 • پیاده سازی بستر های ارائه سرویس و توزیع شونده WCF , Soap Services And JSON

 • استفاده از ابزار ORM (Nhibernate و Entity Framework)

 • بانکهای اطلاعاتی Microsoft SQL Server ، Oracle ، MYSQl ، MS ACCESS و SQLite

در حوزه نرم افزار های تحت ویندوز

 • تکنولوژی Microsoft .NET

 • زبان های برنامه نویسی C# .NET

 • معماری چند لایه و توزیع شده برای نرم افزار های کلاینت سرور (MultiLayer & Distributed Programming)

 • استفاده از ابزار های کارامدی چون WCF و Web Services

 • بانکهای اطلاعاتی Microsoft SQL Server ، Oracle ، MYSQl ، MS ACCESS و SQLite